piątek, 28 grudnia 2012

Sukienki dla Pani A (gruszki)

Dzisiaj przygotowałam kilka zestawów pasujących do figury powszechnie nazwanej gruszką, kształtem zbliżonej do literki A. Pani o takiej sylwetce charakteryzuje się tym, że linia  jej ramion jest dużo węższa od linii bioder, talia jest mocno zaznaczona, biodra i uda są konkretne  a piersi w stosunku do nich  małe. 
W przypadku takiej sylwetki, aby osiągnąć  kształt sylwetki X, trzeba dodać objętości na górze.

Pani A która ma nieznaczne różnice, może to zniwelować kilkoma trickami.

Sukienka lekko rozchodzi się ku  dołowi i ma odciętą talię, co fajnie podkreśli to, że jest ona wąska, duży wisior, z wieloma dodatkami dodaję objętości w górnych partiach ciała, masywne buty (platforma) dobrze osadzą całą sylwetkę:Pani A dobrze robi brak dekoltów i fasony sukienek właśnie o linii A:


Gdy różnice, pomiędzy górą a dołem sylwetki są znaczne, warto dodać objętości poprzez wielowarstwowość, falbanki, bufki, golfy:


Ogólnie, rzecz ujmując jak szaleć to szaleć - kolorami, wzorami i fakturami - w górnych elementach stroju. Zawsze należy podkreślać talię. Sukienki nie powinny opinać całej sylwetki. Na biodrach mogą być dopasowane tylko do miednicy (od talii tak ok 10-15cm w dół) potem najlepiej jak lekko rozchodzą się ku dołowi. Jeżeli pani o takiej figurze ma również masywne łydki, to może wybrać długą suknię do kostek,  ale pod warunkiem, że kostki pozostają w miarę szczupłe. Długość sukienki (spódnicy) nigdy nie powinna kończyć się w połowie łydek, bo to optycznie skraca sylwetkę i przykuwa uwagę do tego co chcemy ukryć. Umówmy się, długość midi zarezerwowana jest dla szczupłych i wysokich kobiet. Jeżeli chodzi o rajstopy, to powinny być jednobarwne - niekoniecznie czarne - ale nie powinny się odcinać i kontrastować, a raczej subtelnie uzupełniać cały zestaw. Buty masywne, dobrze wyglądają koturny, słupki. 
Mam nadzieję, że trochę pomogłam.

Agia.

Zestawy stworzone na stronie asos.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz