środa, 8 sierpnia 2018

Jak przetrwać upały w pracy

Zadano mi dzisiaj ciekawe pytanie. Jak ubrać się do pracy w upały gdy obowiązuje dress code?
Dodajmy biznes dress code, bo przecież dress code to zbiór zasad ubierania się stosownie do okazji, nie tylko biznesowych. Każdy zawód rządzi się swoim prawami,  inaczej ubierze się nauczyciel, prawnik a czego innego oczekuje się od pracownika nowoczesnej agencji reklamowej. Dress code w pracy wyznacza  pracodawca.

Niezależnie od tego czy w pracy obowiązuje dress code czy nie warto zadbać o nasz komfort i osób z nami współpracujących.

Co mogę poradzić osobom, które muszą wyglądać nienagannie.

  • Po pierwsze jakość materiałów. Niech to będą materiały "oddychające" jak len, len z bawełną (mniej się gnie), bawełna, wiskoza. Z droższych cool wool (cienka oddychająca wełna) oraz  jedwab (przyjemnie chłodzi, choć trzeba uważać na plamy).
  •  Pamiętajmy o dobrej bieliźnie bezszwowej (Intimissimi, DKNY, Triumph - magic boost mają dodatkowo  wzmocniony element na brzuszku). W Tkmax znalazłam swietne majtki z super cienkiego materiału, warto tam czasami poszperać.
  • Sprawdzajmy czy sukienki i spódnice nie prześwitują. Zainwestuj w dobrą halkę i półhalkę (mam wrażenie, że dzisiejsze Panie zapominają o tej części  garderoby). Gdy znajdziesz świetną sukienkę z dobrej tkaniny ale z poliestrową halką możesz ją wypruć i założyć własną.
  • Dobrze jak ubrania mają trochę luzu, ale niech nie będą za duże, bo wtedy wygląda to niechlujnie.
  • Gdy musisz mieć zakryte palce i pięty inwestuj tylko w skórzane buty (sprawdzaj wkładki, niektórzy producenci do skórzanych butów wkładają syntetyczne)
Nie zakładamy
- krótkich szortów,
- bluzek na ramiączkach
- z wyciętymi plecami i pod pachami,
-głębokich dekoltów,
- syntetycznych obciskających materiałów.

Pamiętaj!!
- sukienka to najlepszy przyjaciel kobiety, wystarczy dobrać buty i cała stylizacja gotowa,
- sukienki koszulowe, szmizjerki można nosić na wiele sposobów (elegancko i sportowo, możesz założyć trampki i śmigać po mieście),
- sprawdzaj składy ubrań,
- kiedy możesz noś sandały na słupku z naturalnej skóry lub espadryle, wspaniale komponują się z lnem,
- twardą, sztywną torebkę zamień na elegancki worek,
- lepiej prezentuje się minimalny makijaż (choć ja lubię intensywny kolor na ustach).
Pozdrawiam
Agnieszka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz